Home > مهاجرت
Viewed 45 times 9 Answers
0

میشه لطفا کسایی که تجربه دارن بگن حساب ارزی باز کردن بهتره یا ریالی؟ البته قاعدتا حساب ارزی‌ای که خود دلار رو بهمون پس بده.

2021-10-18 12:32:00 Saskatoon مهاجرت #تجربه
9 Reply

حسن حساب ارزی اینه دیگه خیالتون راحته از بابت تغییر نرخ ارز اگه از این جهت مشکلی ندارید حساب ارزی باز کنید. نظر شخصی بنده البته

2021-10-18 12:55:00

اگر توانایی مالی دارین قطعا حساب ارزی

2021-10-18 12:56:00

برخلاف نظر کلیه دوستان که می گویند مشکلی نیست حدود ۱۲ سال پیش که دلار یک شبه از ۱۱۰۰ -۱۲۰۰ به ۳۸۰۰ رسید. من یک حساب توی بانک پارسیان شعبه حکیم نظامی اصفهان داشتم. هرچی که می رفتیم بانک پول را پس بگیرم. می گفتند پول نداریم. به شعبه سرپرستی رفتم، به بازرسی بانک رفتم . تهران زنگ زدم. هرجا که رفتم که پول را پس بدهند ندادند.... آخر کار گفتند معادل ریالی اش را می دهیم. گفت خوب بفرمایید، بسم الله ... گفتند اننقدر دلار داری به نرخ بانک مرکزی دلاری ۴۰۰ تومان می شود؟؟؟ گفتم توی بازار دلار چقدر است. این چه طرز حساب کردن است... من دلار دادم. دلار می خواهم. گفتند نداریم. شعبه مرکزی گفته هرکی پولش را می خواهد بجاش ریال بدهیم به رییس بانک گفتم شما درست می فرمایید زحمت بکشید با هم دیگه بریم همین صرافی کنار بانک با این پولی که بهم می دهید برام دلار ۴۰۰ تومانی بخر .... سر تون را درد نیارم . بعد ۶ ماه که هر روز توی بانک بودم. هر هفته ۵۰۰ دلار ۱۰۰ دلار پس دادند... تا این ۱۵ هزار دلار را بهم دادند... چه تو قرار دادتون نوشته باشد و جه ننوشته باشد هرجور بخواهند باهاتون رفتار می کنند و شما چیزی نمی تونید بگید...

2021-10-19 01:35:00

بله دقیقا همینطور بود، تازه من افرادی رو میشناسم که آخرش هم نتونستن دلار پس بگیرن و معادل ریالی با نرخ بانک مرکزی گرفتن! البته این اتفاق تکرار نشد همون یه بازه بود. من خودم سه ساله حساب ارزی دارم و هیچوقت مشکلی پیش نیومده.

2021-10-19 01:51:00

ما هم شبیه این مسيله رو داشتیم ولی یه نکته ای هست شما از اول ریالی گذاشتید یا دلاری؟ تا اونجایی که یادمه چون مدت ها دلار تک نرخی بود همه برای حساب ارزی ریال میدادن و تو حساب ارزی معادل دلاری میزدن و یهو از ۱۳۹۰ که این اتفاقات شروع شد اونها هم گفتن شما از اول ریالی دادید مطابق نرخ بانک مرکزی ما هم ریالی مطابق همون نرخ بر میگردونیم مگه به نحوی ثابت بشه دلار دادید. ولی الان شرایط فرق میکنه الان دیگه مثل دهه ۸۰ نیست دلار تک نرخی باشه همه میدونن قضیه چیه و از اول تعریف حساب ارزی اینطوری شده که دلار بدید و اصلا نمیتونید مثل دهه ۸۰ ریال بدید و دلار هم پس میگیرید. به نظرم اصلا جای نگرانی نداره و ترجیحا بانک های خصوصی به نظرم بهتره. ما خودموم تجربه هم دهه ۸۰ رو داشتیم و هم دهه ۹۰ که تو اولی مسيله بود ولی الان دیگه مسيله نیست. البته یکسری ریسک های غیر سیستماتیک هست مثل یونان یا لبنان که دولت ورشکسته بشه دلار و یورو مردم رو نمیده ولی ریال چون مال خودشو بدون پشتوانه چاپ میکنه و همیشه میده که بحث دیگریست و بعیده تو کوتاه مدت اتفاق بیفته

2021-10-19 02:01:00

دلار گذاشتم. جالب اینجاست که دلارهای زیر تاریخ ۲۰۰۵ را هم قبول نکرد. گفت باید برید عوض شون کنید. و یکی اش هم از وسط نصف شده بود و چسب خورده بود اون را هم قبول نکرد...

2021-10-19 02:20:00

واسه من و‌تک تک دلارها رو کپی گرفت و شماره هاش رو ثبت کرد

2021-10-19 02:41:00

بله درسته یه زمانی همینطور شد. بهرحال واقعیت اینه که اینجا ایران است.

2021-10-19 02:47:00

منم دیدم خیلی بحث حساب ارزی داغه، دقیقن میخواستم اون پاراگراف آخر شما رو بنویسم که دیدم شما زحمتشو کشیدید! گرچه خودمم خیلی وقته حساب ارزی دارم، ولیکن توی این مملکت هرچیزی ممکنه، و انقدرا بی قانون هست که بانک زیر هر قراردادی بزنه!! کلن باید صابون هر اقدام غیر مترقبه ای رو به تنمون بزنیم و یکاری کنیم!!!

2021-10-19 10:15:00

QAmon

Similar Question:

#تجربه
Ask a Question